Gorenjski policijski obračun je za zdaj dobil Boštjan Lindav iz Škofje Loke, ki ga Boštjan Poklukar z Bleda ni hotel za šefa policije. Gorenjec je povozil Gorenjca na sodišču: ministrov izbor direktorja policije je ponovno pod vprašajem. Postopek imenovanja je bil po odločitvi sodišča nezakonit. A vsaj na videz se ne bo spremenilo nič, ker ta odločitev ne pomeni, da mora Poklukarjev kandidat in kasneje šef policije oditi. V resni, demokratični državi odgovornih politikov bi ta odločitev zamajala stolček ministra, ki je za nezakonitega kandidata zastavil svoje ime in funkcijo. A žal nismo v taki državi, da vi verjeli v čut odgovornosti in veseli bomo, če se vsaj enkrat motimo...
Kakšna je kredibilnost šefa policije s takim bremenom? Kakšna je seveda vrodostojnost ministra za notranje zadeve, ki za n jim stoji? Kakšno je zaupanje državljank in državljanov v nezakonite kandidate, ki jih podpre šef vlade na predlog svojega ministra?
Ne bomo odgovarjali na vprašanja, ker so odgovori znani. A ne pri nas: pri nas so sodne odločitve pač stvar presoje, komu ustrezajo in komu ne. Tako se jih jemlje in tako v javnosti predstavi. Prepričan sem, da bo tudi v tem primeru tako čeprav sodba ne pušča dvomov: če nam vsilijo šefa policije na nezakonit način, kaj nam še preostane v tej "banana državi"!?
Škoda je, ker ima Slovenija ogromno dobrih, pridnih policistk in policistov, ki vsak dan za ne ravno velik denar ščitijo to državo na zakonit način in preganjajo kršilce zakonov. Zdaj ima pečat nezakonitosti njihov šef, ki je prvi poklican za čuvanje zakonov in spoštovanje zakonov in ravnanje po zakonih.
Če so njega nezakonito nastavili, potem je žal vse mogoče. Gorenjec je v tej bitki zmagal proti Gorenjcu - a to je lahko Pirova zmaga zgolj na osebni ravni, ne na državni. Če pa bosta odstopila minister, ki je nezakonitega kandidata izbral in policist, ki je nezakoniti šef - potem je pa še morda upanje v tisto Slovenijo, ki jo vsi želimo - dobimo pa....danes tako izbiro:
*na eni strani tisti, ki države /pravosodja/ ne priznava oziroma pravne države ne spoštuje
*na drugi strani tistega, ki je nesposoben dojeti osnovne temelje te iste pravne države
Vmes nekje smo pa mi.
Miran Šubic, državljan