Trma.si bo v prihodnjih dneh opozorila na dogajanje, ki je 35 let oddaljeno. Na današnji dan se je namreč začela vojna za Slovenijo. Deset dni je približno trajala. V njej žal ni šlo brez človeških žrtev, mnogi pa so z orožjem branili našo državo, ki smo jo tako enotno prej izglasovali in razglasili. Dlje časa naše uredništvo prejema sporočila o ravnanju med to vojno....Koga in zakaj, bomo opisali. Skušali smo in skušamo pridobiti točne podatke, a ne gre zlahka. Poudarjamo: zgodba je nastala na pobudo ljudi izven uredništva in tudi na podlagi njihovih pričevanj oziroma izjav.

NA TRMI TOREJ O NEKOM, KI NAJ BI NEKJE MANJKAL 1991 IN TEGA NE ZMORE, NOČE POJASNITI. MI NISMO TISTI, KI GA BI V TO SILILI - A BOMO SKUŠALI POMAGATI, DA RESNICA PRIDE NA DAN....

PS

Miran Šubic, urednik Trma.si, imam neverjetno srečo: po zaslugi novinarja in fotoreporterja Mirka Kunšiča razpolagam z dokazi kje sem bil in kaj sem počel med vojno za Slovenijo. Zakaj je to pomembno? Ker lahko vsak trenutek na to vprašanje odgovorim brez zadrege in podkrepljeno z dokazom. Mnogi med nami tega ne zmorejo, nič narobe. Vsak odgovarja sebi in svoji domovini. Nekaj pa je zagotovo res: tisti, ki to svoje ravnanje preveč poudarjajo, postajajo "lastniki osamosvojitve". Nisem eden od takih, a sem kot javna osebnost vedno sposoben pokazati in dokazati....