V spletnem mediju Trma.si je bil dne 20. 11. 2024 objavljen članek z naslovom Pošten razpis direktorja Malovrha: kako je za stalno zaposlil delavko, ki je takoj odšla na porodniško in kaj skuša skriti javnosti!? in podnaslovom Nam odgovarja o varovanju podatkov, ki jih objavlja na spletni strani o porodniški svoje (čudno) zaposlene, KI NEPRAVILNO NAMIGUJE, DA NAJ BI ŠLO ZA NEKAKŠNO KRŠITEV ZAKONOV.

Na podlagi določil Zakon o varnosti in zdravju pri delu (ZVZD-1) in Pravilnika o preventivnih zdravstvenih pregledih delavcev je dolžan delodajalec zagotoviti predhodni preventivni zdravstveni pregled pred prvo zaposlitvijo in po prenehanju opravljanja določenega dela na določenem delovnem mestu za več kot 12 mesecev. PRI DELAVKI NI ŠLO ZA SITUACIJO, KO BI BIL POTREBEN PREDHODEN ZDRAVSTVENI PREGLED, ZATO GA DELAVKA TUDI NI OPRAVLJALA. NAVEDENO SEVEDA POMENI, DA NI RESNIČNA VAŠA TRDITEV, "DELAVKA PREGLEDA NI OPRAVILA."

Glede izpostavljene nosečnosti delavke pa je potrebno poudariti, da delodajalec pri izbiri med dvema kandidatoma ne sme izbrati enega kandidata zgolj zato, ker je druga kandidatka noseča in bo kmalu odšla na porodniški dopust, saj gre v tem primeru za diskriminacijo na podlagi osebnih okoliščin. V Sloveniji je diskriminacija na podlagi nosečnosti in starševstva prepovedana. Zakon o delovnih razmerjih (ZDR-1) v 6. členu določa, da delodajalec ne sme neenako obravnavati kandidatov za zaposlitev zaradi osebnih okoliščin, kot so spol, starost, nosečnost ali starševstvo. Prav tako Zakon o varstvu pred diskriminacijo (ZVarD) prepoveduje diskriminacijo na podlagi osebnih okoliščin, kamor sodijo tudi nosečnost in starševstvo. Postavljanje vprašanj o družinskem statusu, nosečnosti ali načrtovanju družine med zaposlitvenim razgovorom je nedopustno in predstavlja kršitev zakonodaje.Zagovornik načela enakosti je v več primerih ugotovil, da takšna vprašanja pomenijo diskriminacijo. Prepoved diskriminacije, vključno z diskriminacijo na podlagi nosečnosti in starševstva, izhaja tudi iz več mednarodnih dokumentov, ki zavezujejo Slovenijo, kot npr. Konvencija Mednarodne organizacije dela (MOD) št. 111 o diskriminaciji (zaposlovanje in poklic), Konvencija MOD št. 183 o varstvu materinstva in tudi Evropska konvencija o človekovih pravicah (EKČP), ki v 14. členu prepoveduje diskriminacijo na katerikoli podlagi, vključno s spolom in drugimi osebnimi okoliščinami.

PRI OMENJENEM RAZPISU JE KOMISIJA, KI JE OPRAVILA RAZGOVOR S KANDIDATOMA, SOGLASNO POTRDILA KANDIDATKO KRISTINO BOGATAJ ZA NAJUSTREZNEJŠO, SAJ JE IZKAZALA NEPRIMERNO VEČ STROKOVNEGA ZNANJA, KOT NASPROTNI KANDIDAT. KRISTINA SVOJE DELO OPRAVLJA VESTNO IN STROKOVNO, ZATO SMO BILI VSI ZELO VESELI, DA SE JE ODLOČILA NADALJEVATI DELO PRI NAS V KRANJU, SAJ SMO Z NJO KONKRETNO OKREPILI NAŠO EKIPO NA TURIZMU. V ZVEZI Z OBRAVNAVANO ZAPOSLITVIJO TUDI NISO BILA OŠKODOVANA JAVNA SREDSTVA, KOT JE NAVEDENO V OBRAVNAVANEM PRISPEVKU.