
V KAKŠNEM MESTU, OBČINI ŽIVIMO? KOGA IN ZA KAJ PLAČUJEMO? OBJAVLJAMO ZGODBO, KI BI RES MORALA KOGA PREPRIČATI, DA JE MOGOČE DKOREAJ VSE KAR SI POLITIKA ZABIJE V GLAVO – OZIROMA SKUŠA NAM ZABITI V GLAVE !
1.
Prejšnjo sredo je mestni svet županu Rakovcu preprečil začetek nekaterih projektov. To je legitimna odločitev mestne politike in hud poraz predlagatelja – župana. ENEGA OD TEH PROJEKTOV PREDSTAVLJAMO TUKAJ – GRE ZA POMPOZEN NAZIV ZELENE DNEVNE SOBE KRANJA OZIROMA SLOVENSKEGA TRGA. Za kaj gre?

Poudarjamo: dokazil o denarju iz podnebnega sklada svetniki in svetnice niso dobili...
Toda novega parka ali kar že predstavlja ta zamisel, ne bo. Vsaj takoj ne. Za časa Matjaža Rakovca smo namreč dobili Park slovenske himne kot političen park….kjer kdaj Trma opozori na sramoto z zastavo...

Dobili smo tudi Park odsekanih glav /ime mu je dal ljudski glas/ kjer so kipi sicer znanih in uglednih tujih umetnikov. Kaj imajo s Kranjem, nami? Skoraj nič, če odštejemo razlog za to, da so dobili kipe v središču mesta živeli so v času Franceta Prešerna. Naj to zdaj slavimo? Naj bomo vzhičeni nad tistimi, ki so pač živeli takrat, ko je tu živel in umrl pesnik France Prešeren?
A to še ni vse: dobili smo Bleiweisov park, ki ga je župan odprl brez, da bi pridobil uporabno dovoljenje in je bil park okoli pol leta – zaprt čeprav gotov? To je bila nesporno ena največjih šlamastik te oblasti….

Zdaj, dobesedno tik pred volitvami pa nov »park« s pojasnilom ozelenitve ipd. ? In seveda finančni izračun kjer pogrešamo bistvo: pogodbo o tem, da bmo prejeli evropski denar. Ker je pod tem županom in zaradi napak njegove uprave ipd. Kranj ob 1,2 milijona evrov evropskega in državnega denarja, ki smo ga izgubili zaradi tega, ker enostavno nismo znali izpolniti ustreznih obrazcev….
A ZGODBA IMA TOČNO NEKAJ METROV STRAN PRAVO DEMONSTRACIJO, KAKO RAKOVEC S SVOJO UPRAVO DELUJE. PLOŠČAD PRED OBČINO JE RES NEVARNA ….DOKAZE PRILAGAMO PONOVNO!

Ta ploščad bi morala biti zdavnaj drugačna, prenovljena. Preberite si kako in zakaj…dovoljenja so? Denar je! Načrti so….LE IZVEDBE NI! KLJUB OBLJUBAM PADAMO V LUKNJE IN SE SPOTIKAMO OB PASTI, KI JIH POVZROČA NESPOSOBNOST TE OBLASTI!



V skoraj osmih letih ni naš župan dobesedno pred lastnoim pragom in pisarno uspel uresničiti nečesa, za kar ni praktično nobenih ovir. Ž več kot leto išče 120 uradnikov s funkcionarji vred rešitev za ploščad, ki naj ne bi bila več parkirišče…OBENEM PA ŽUPAN NEKAJ DESET METROV KRANJ PONUJA NOVO ZELENO DNEVNO SOBO KRANJA!? SPREJEMNICE V TEM STANOVANJU MU NI USPELO NITI ZAČETI UREJATI, LE PARKIRNINA SE JE ZVIŠEVALA….
5.
Mestni svet zgodbi o novem »parku« ni nasedel, županov predlog zagotovitve denarja iz proračuna je bll zavrnjen. To je pomembmna odločitev mestne politike pa čerav je že del volilne kampanje, ki jo omenja tudi naš župan, ki bi rad nov mandat. Bo ploščad z luknjami pustil v tem primeru še štiri leta v posmeh in zgražanje in jezo tistih, ki jo uporabljajo proti plačilu? Tole je eno njegovih gesel, ki človeku izvabi grenah smeh ali kar okdritov jezo….

ZAKLJUČEK:
Matjaž Rakovec je manj kot pol leta pred volitvami predlagal nove projekte, mestni svet pa jih je zavrnil. To je politika. Kaj pa je kranjska stvarnost danes? To je tisto okoli nas: luknje na parkirišču, ki to dejansko ni….plažav kanjonu Kokre, ki je bila prav tako obljubljena…..koncertna pa plezalna dvorana, o katerih ni več niti obljub….Župan je v napadih parkomanije gradil parke, ni pa v osmih letih uspel zgraditi niti enega stanovanja kot je zagotavljal! To je dejansko stanje in še bi lahko kaj dodali!
ps
Županu in podžupanji in vsem ostalim ter seveda preko 100 uradnikom želimo, da čim prej najdejo parkirišče,m ki ga "iščejo" že leto in dan...