Anonimke: vseh vrst jih je, splet je naravnost idealno gnojišče za bujno rast takih obtožb, mnenj, novic, neresnic, kar hočete. Človeku je včasih pod častjo brati svinjarije, ki jih ljudje pišemo o drugih in razpošiljamo medijem. Zdaj je na vrsti bivši podžupan Kranja, ki je pač vzbudil pozornost z novim položajem in obenem že od nekdaj buril kranjsko sceno. Spomnim se anonimke o kranjskem županu Mohorju Bogataju in njegovem zasebnem življenju. Z gnusom sem jo pospravil v koš, ker je bila tako umazana. Zagotovo se jih da o meni ali vsaki javni osebnosti napisati še in še. S tem njihova dejanska vrednost pade v mlako človeške nizkotnosti.
A anonimke so tudi drugačne: polne dejstev, dokumentov, podatkov. Na primer: je anonimka to, če ti jo prinese znana oseba kranjske politične in druge scene in z njo diskreditira danes eno najbolj znanih političnih osebnosti pri nas? Ne, taka anonimka je dobra in koristna, ker novinar lahko svoj vir skrije, če preveri verodostojnost. Kajti potem za vse odgovarja sam. Anonimke se namreč rojevajo tudi iz strahu, da bo nekdo ob službo in kruh, ker hoče razkriti umazanije.
Kranjska scena je dobesedno preplavljena s čvekarijami. A tudi koristine informacije vedno najdejo pravi naslov. Tudi Trmo. Odkrivamo stvari, ki mnogim niso všeč. A se držimo ene in osnovne in temeljne linije: ne žalimo, ne pljuvamo kot se temu reče. Smo ostri, sarkastični, ni dvoma. Zanimivo: odkrili smo prevaro kranjskega župana z bivališčem. Ali pa prevara sploh ni? Ali ga samo ni nihče vprašal, kje dejansko živi? Je to poseg v zasebnost kot je rekel on? Nesporno do takrat, ko je za svoje stalno bivališče prijavil naslov kjer sploh ne živi stalno. Drobna laž? Niti ni pomembno. Huje je to, da so zanjo vedeli vsi, ki so ga prijavili, da so vedeli njegovi pristaši, da je vedelo "pol Kranja". A nihče ni reagiral, nihče ni nasprotoval dorbnemu izigravanju volilne zakonodaje. Tudi zato so anonimke včasih vse prej kot smeti. So tudi higienski ukrep v tej naši ljubi domovini in mestu. Žal.