Stranka Več za Kranj je v Gorenjskem glasu izrazila skrb za javni denar in pri tem izpostavila ravnanje župana Matjaža Rakovca. V IO Več za Kranj deluje Aljaž Primožič, ki je v času, ko se stranka o tej porabi ni spraševala (2014 - 2018) v plačanih oglasih, zaslužil s svojimi podjetji ipd. desetine tisočakov evrov. V istem času je podjetnik (direktor podjetja)Matjaž Brezavšček iz Nakla zaslužil pri poslih z MO Kranj v letu 2018 osupljivih 250 000 evrov, ki so bili izplačani tik pred koncem mandata župana Matjaža Trilarja (november, december 2018). Isti podjetnik je na istem naslov v Naklem direktor podjetja, ki ga vodita skupaj s sedanjim predsednikom Več za Kranj Gorazdom Copkom, prej mestnim svetnikom Več za Kranj. Niti približno ne trdimo, da je to prozakonito, je pa zanimiv primer, kako je podjetju poslovnega partnerja Gorazda Copka naročal in plačeval posle Boštjan Trilar.
Janja Habjan pa je za Trmo povedala, da pri svetovanju v času Boštjana Trilarja (npr v letu 2018) ni nikdar sodelovala na nobenem razpisu, "ker je denar prejemala po projektih" kar dokazuje ERAR: v letu 2018 je tako prejela 35 000 evrov za svetovanje tudi v zadevi "zelenice"!
*sprašujemo IO Več za Kranj, če bodo ob teh dejstvih pozvali župana in mestni svet MO Kranj, da razišče svetovalno pogodbo, ki v skupnem znesku presega 35 000 evrov v enem letu, da bi ugotovili, ali je šlo pri tem za "drobljenje poslov" oziroma izogibanje ustreznim postopkom?
*svetovalka MO Kranj oziroma župana in zdaj svetnika Boštjana Trilarja je izjavila, da je opozorila na nenadno in njej vsaj zanimivo dviganje cene za urejanje zelenic, ki bo tako MO Kranj stalo 480 000 evrov več? Nenaden dvig cene je nastal v 2018, pogodbo za višjo ceno je podpisal Boštjan Trilar. Sprašujemo IO Več za Kranj, če podpirajo, da je njihov ustanovitelj, bivši predsednik in zdaj član stranke podpisal pogodbo s tako ceno, ker je revizijska komisija ugotovila, da je nezakonita?
*sprašujemo IO Več za Kranj, če podpirajo ugotavljanje odgovornosti pri odtekanju javnega denarja v primeru "zelenice" oziroma bodo terjali o tem razpravo na mestnem svetu oziroma predlagali točko o tem?
Poudariti je treba, da je bila prva in najcenejša ponudba pol cenejša od končne cene, ki jo je s pogodbo odobril Boštjan Trilar s svojim županskim podpisom. To pa v štirih letih pomeni vsaj 1 000 000 več denarja edinemu končnemu ponudniku katerega izbor je državna revizija v svoji odločitvi dobesedno "raztrgala" zaradi spornih in nezakonitih dejanj kranjskem mestne oblasti v letu 2018.